A koraszülött baba megnyugtatása

Ha lehetőséged van megfigyelni a kisbabád és a környezetre adott reakcióit, akkor értelmezni tudod a testbeszédét, és tudni fogod mikor nyugtalan vagy mikor érzi jól, vagy nem jól magát.

Fontos:

  • A koraszülött babák nyugtalanok lehetnek az inkubátorban 
  • Óvatosan érintsd meg a babádat, lassan és halkan beszélj hozzá
  • Figyeld a kisbabád, és tanuld meg a jelzéseit

Miért lehetnek nyugtalanok a koraszülött kisbabák?

A koraszülött kisbabák több mindentől is lehetnek nyugtalanok. Nyugtalan lehet a különböző orvosi beavatkozásoktól, ami esetleg fájdalmat okoz, vagy nyugtalan lehet a fürdetéstől is. Zavarhatják a fények, a gépek zaja, a jövő-menő emberek. Mindez azért, mert még az anyaméhben kellene legyen, ahol meleg van, sötét van, és a hangok tompábbak. 

Stresszjelek

Az egészségügyi személyzet is figyelemmel kíséri a baba állapotát. Ha nem érzi jól magát, akkor megváltozik a szívverése, a légzése, a mozdulataival is képes jelezni, valamint sírással.

Mit tehetsz te?

Előszőr is figyeld a jelzéseid. Ha valamit teszel és attól megnyugszik, akkor folytasd. Ha nem nyugszik meg tőle, akkor hagyd abba.

Megérintheted, megfoghatod, beszélhetsz hozzá, betakarhatod, segíthetsz neki helyet változtatni, megfordulni, a fényeket tompíthatod, felveheted (amennyiben a személyzet és a helyzete ezt engedi).

Kérd az ottani személyzet segítségét, működjetek együtt a babád gondozásában.

Figyelj magadra is, ha te nem érzed jól magad, akkor azt a kisbabád is érezni fogja és átveszi a te nyugtalanságodat, hangulatodat.

forrás: raisingchildren.net.au

További bejegyzések:

Hónapról hónapra: 0-3 hónap

A kisgyermekek fejlődése túlmutat a puszta fizikai növekedésen. Egyaránt vonatkozik a gyerek szociális-, érzelmi-, viselkedési megnyilvánulásaira, valamint a gondolkodására és kommunikációjára is.

Elolvasom »

A fejlődés mozgatórugói

A kisgyermekek fejlődése túlmutat a puszta fizikai növekedésen, és egyaránt vonatkozik a gyerek szociális-, érzelmi-, viselkedéses megnyilvánulásaira, valamint a gondolkodására és kommunikációjára is. Az első életévekben (kb. 5-6 éves korig) fejeződnek be azok az idegrendszeri érési folyamatok, amelyek már az anyaméhben elkezdődtek.

Elolvasom »

Megosztás:

Kérdésed van?